Dostupnost
Produkt již není v nabídce

Výrobce

Kód produktu
2601_CCR

Hmotnost
0.05 kg

Fungicid sloužící k ochraně různých druhů zeleniny jako cibule, pór, květák, zelí a mrkev proti chorobám, s preventivními i kurativními účinky. Přípravek se aplikuje ve dávkování 10 ml na 2-6 l vody na 100 m², s rozdílnými ochrannými lhůtami a počtem aplikací v závislosti na rostlině a fázi jejího vývoje. Více

Askon je systémový fungicid ve formě suspenzního koncentrátu, určený k ochraně cibule, česneku, póru, pažitky, květáku, zelí, kapusty, mrkve a další zeleniny proti různým chorobám.

Tento fungicid má jak preventivní, tak i léčebné účinky, což zajišťuje ochranu rostlin i při vyšším tlaku chorob.

Askon využívá účinků dvou účinných látek: azoxystrobinu (200g/l) a difenokonazolu (125g/l).

Azoxystrobin působí preventivně s dlouhodobým efektem 3-8 týdnů, zatímco difenokonazol zastavuje vývoj hub, a tedy působí kurativně.

Rozsah a dávkování postřiku Askon je následující:
  • Květák, zelí, kapusta: alternáriová skvrnitost brukvovitých, kroužkovitá skvrnitost brukvovitých, plíseň bělostná - 10 ml na 2-6 l vody /100 m2.
  • Zelí, kapusta: padlí - 10 ml na 2-6 l vody /100 m2.
  • Mrkev: padlí, suchá skvrnitost listů mrkve, černá hniloba mrkve - 10 ml na 2-6 l vody /100 m2.
  • Pór, pažitka, cibule, česnek: alternáriová skvrnitost, rez cibulová - 10 ml na 2-6 l vody /100 m2.
Poznámky pro použití:
  1. V květáku, hlávkovém zelí a kapustě se aplikuje od vývojové fáze počátek formování hlávky/růžice do fáze konečná velikost hlávky/růžice. Maximální počet aplikací je 2x s intervalem 8 dní.
  2. V mrkvi se Askon používá od fáze počátek rozšiřování kořene do fáze konečná forma a velikost kořene. Maximálně 2 aplikace s 8denním intervalem.
  3. V póru, pažitce, cibuli a česneku se Askon aplikuje od fáze začátek vývoje skliditelných vegetativních částí do fáze 49 dosažení konečné velikosti skliditelných částí. Maximální počet aplikací je jedna.

Jedno balení Askonu poslouží pro přípravu až 6 litrů aplikační kapaliny a je dostatečné pro ošetření plochy 100 m². Balení je dostupné ve velikosti 10 ml.

Přípravek na ochranu rostlin Askon je určen pro neprofesionální uživatele. Používejte přípravky na ochranu rostlin bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a informace o přípravku.