Aktuality


Pozor na potravinové moly

Pozor na potravinové moly

Potravinové moly jsou drobní motýli, kteří mohou být velmi nevítanými hosty v bytě.

Tito moly se živí potravinami, jako jsou mouka, obiloviny, cukr, sušené ovoce a další potraviny skladované v suchém a tmavém prostoru. Pokud máte podezření, že máte v bytě potravinové moly, je důležité jednat co nejdříve, abyste zabránili šíření infekce.


Jak se zbavit myší a potkanů

Jak se zbavit myší a potkanů

Hnízdo myší nebo potkanů v domě je nejen odporné, ale také zdraví škodlivé. Tito hlodavci mohou snadno šířit choroby, a navíc mohou způsobit škody na majetku. Proto je důležité se jich zbavit co nejdříve. Pokud zjistíte, že se v domě vyskytují myši nebo potkani, měli byste jednat okamžitě.


Jak kunám a dalším škůdcům chutnají kabely v autech

Jak kunám a dalším škůdcům chutnají kabely v autech

I když mnoho lidí má vlastní zkušenost s překousanými kabely, polovina českých motoristů nepoužívá žádné preventivní opatření. 

Anketa pojišťovny Generali Vám ukáže jak jsou na tom čeští motoristé v boji proti škůdcům


Proč komáří štípance svědí?

Proč komáří štípance svědí?

Při kousnutí se komáři živí vstřikováním slin, které obsahují bílkoviny a protisrážlivé látky. Antikoagulant zabraňuje srážení krve a umožňuje komárovi krmit se, dokud se nenasytí. Proteiny, které jsou pro tělo hostitele cizorodé, spouštějí imunitní systém, který reaguje uvolněním histaminu, látky, která nasměruje bílé krvinky do postižené oblasti. Histamin je chemická látka, která je zodpovědná za otok zánět a zhoršené svědění.  


Co je vlastně ta Citronella?

Co je vlastně ta Citronella?

I když je citronelový olej účinný repelent proti hmyzu, jeho schopnost chránit vás před kousavým a bodavým hmyzem není jedinou výhodou použití této skvělé složky. 


DEET není vždy ten nejlepší repelent

DEET není vždy ten nejlepší repelent

Mnoho produktů, které prohlašují, že nabízejí nejlepší repelent proti komárům, bude obsahovat DEET – chemikálii, původně vyvinutou americkou armádou v roce 1946 k odhánění komárů. 


Jak dlouho žijí komáři uvnitř domu

Jak dlouho žijí komáři uvnitř domu

Proč máte tuto havěť ve svém domě?

Hlavním důvodem, proč se vám v domě rojí tito nežádoucí tvorové, je to, že necháváte otevřená okna, dveře a další otvory. Tento hmyz touží po CO2 obsaženém v našem dechu, a proto se váš domov stává ideálním místem pro získávání této sloučeniny. Stejný účinek mají i domácí zvířata, jako jsou psi a kočky.