Domácí prostředky k odehnání kuny od vašeho automobilu

Ochranná mříž pod vozem:

Kuny nerady chodí po drátech. Dřevěný rám pokrytý pletivem pod vozem ztěžuje cestu do motorového prostoru natolik, že zvíře odradí. Jednoduchý dřevěný rám, který si můžete vyrobit i sami z úzkých prken nebo latí, volně obtočte vázacím drátem a zasuňte jej pod motorový prostor mezi přední kola vozu.

Zvířecí chlupy:

Vyčesané chlupy psů nebo koček v motorovém prostoru kuny odradí. Plaší dravci prchají i před lidskými vlasy.

Moč:

K odpuzování kun je vhodný také hadřík namočený v moči v motorovém prostoru. Dbejte však na to, aby zápach nepronikal do interiéru vozu přes ventilaci.

Světlo a hluk:

Kuny jsou velmi plachá zvířata a vyhýbají se jasnému světlu a hlasitým zvukům. Může pomoci zaparkovat vůz pod pouliční lampou. Pokud máte pevné parkovací místo, může být řešením reflektor s detektorem pohybu.

Následující tip je netradiční a riskantní:

Přenosné rádio zaparkované pod autem kuny zažene. Protože zde nelze rozeznat žádný pevný šumový vzor, zachovává si rádio svůj odstrašující účinek po dlouhou dobu. Nezapomeňte však, že zařízení si nevšímají pouze kuny. Existuje riziko, že si zloději rádia všimnou a zařízení přes noc zmizí. Tento domácí prostředek používejte na vlastní nebezpečí!

Důležité: Rádio nastavujte pouze po konzultaci se sousedy a při mírné hlasitosti. Sousedský spor kvůli rušení nočního klidu může být dražší a nepříjemnější než většina škod způsobených kunami!

Drogerie:

Toaletní kameny nebo kuličky proti molům mohou fungovat, ale jsou pouze krátkodobým řešením, které není spolehlivé.