7 nejlepších tipů, jak se držet mimo jídelníček komára

  1. Vyhněte se všem zbytečným vůním – většina toaletních potřeb a opalovacích krémů ve skutečnosti obsahuje vůně, které komáry lákají přímo do restaurace a la VY! 
    Dávejte si pozor na přípravky bez vůně!

 

  1. Aktivita komárů vrcholí za soumraku a za svítání, takže je vhodné zůstat doma nebo zdvojnásobit množství repelentů všech typů, protože mnoho komárů si nyní vyvinulo odolnost vůči standardním repelentům na bázi DEET. Zejména v prázdninových oblastech, kde se DEET používá nadměrně. V ideálním případě použijte repelent na přírodní bázi

 

  1. Vyhněte se pálení běžných svíček – vypouštějí oxid uhličitý, který přitahuje téměř všechna druhy komárů. Místo toho spalujte citronelový olej nebo citronelové vonné tyčinky. Citronela blokuje receptory, které identifikují oxid uhličitý, což vás nechává nepozorovanými.

 

  1. Komáři často vyčkávají na vnější straně dveří a oken. Používejte spreje a repelentní náramky na dveře a kolem nich, abyste je od sebe odehnali.

 

  1. Zabalte prádlo do igelitových sáčků nebo jiných neprodyšných obalů a všechna zavazadla mějte zavřená! Vaše oblečení je cítit po vás a je pokryto kyselinou mléčnou, která se nachází ve vašem potu a která je pro komáry silným signálem, že večeře jsou připraveny!

 

  1. Cukr, koření a všechny příjemné věci lákají také komáry

 

  1. Obecně platí, že ženy jsou poštípány více než muži. Je to proto, že komáři se zaměřují na uši, zápěstí a kotníky, protože kůže je tenčí a cévy jsou blíže povrchu.

 

     V oblastech s akutním výskytem malárie (jako jsou části Afriky, Indie a jihovýchodní Asie) je nezbytné přijmout maximální preventivní opatření, pamatujte, že ani ty nejlepší tablety proti malárii nezaručují, že se malárií nenakazíte – Také mnoho komárů v těchto oblastech si vyvinulo odolnost vůči standardním repelentům na bázi DEET, takže se vyplatí používat jiné přípravky, abyste pokryli všechny základy.